Cinq étoiles pour Nancy

NANCY (FR) Move over Paris! Nancy is waar je moet zijn! Ik bedoel, als het de hertogen van Lotharingen destijds kon behagen, dan is het zeker ook voor ons vast heel fijn verblijven had ik zo maar bedacht. En is dat even waar gebleken. Une ville cinq étoiles, je vous dis!

PLACE STANISLAS maar echt, wat voor krankzinnig prachtig plein is dit! Maar liefst >12800 m2 aan plein met imposante, perfect aan elkaar gespiegelde, prachtige historische gebouwen, veel, heel veel wit marmer en toegangspoorten vol ornamenten en bladgoud.
Met een hotel, een fine arts museum, veel restaurants en zonnige terrasjes op het plein was het -tenminste als ik niet van het type ‘rusteloos’ was geweest-, eigenlijk ook helemaal prima geweest om drie dagen alleen Place Stanislas te doen😍#unescowerelderfgoed


NANCY THERMAL @nancy_thermal lekker hoor, even volledig ontspannen hier. Koop een kaartje voor een dag of een paar uur en slenter van het stoombad naar de jacuzzi en van het buitenbad naar de donkere muzikale grot. Liggend met je oren net onder water, voel je je haar en armen floaten en hoor je niets anders dan hele relaxte muziek. Wil Myra nu natuurlijk ook thuis…net als dat buitenbad trouwens. O ja, en zo’n lekkere badjas.


MUSÉE DES BEAUX ARTS met als hoogtepunt misschien toch wel de infinity room met kleurrijke stippen van de Japanse kunstenaar @yayoikusama_ EN – vond ik ook echt wel vet – werken van @emilyallchurch Had natuurlijk ook heel graag de DAUM glas collectie gezien beneden, maar daar was voor mij geen tijd meer voor. Moet ik toch gauw nog eens terug naar Nancy….hoe naar nu weer😄


RUE FÉLIX FAURE en als je dan lekker rozig weggaat bij Nancy Thermal, loop dan voor de grap eens door de Rue Félix Faure die er tegenover ligt. Daar vind je niet één authentiek bewaard gebleven huis in Art Nouveau stijl, maar nee, gewoon een hele straat vol. En dat maakt indruk kan ik je verklappen.

Cinq étoiles, je vous dit! Morgen part two…

Met lieve groeten,

logo myra madeleine

— geschreven in samenwerking met Destination Nancy en Atout France —

2 reacties

  1. Ger Van den Brand

    lHaar suggestieve schrijftrant is onnavolgbaar. Je zou zo maar denken dat Nancy de hoofdstad is van Frankrijk. Voor historici voert deze stad terug naar de 14e en 15e eeuw eeuw; Vlaanderen , Karel de Stoute en het Bourgondische Rijk. Lees het boek van Van de Loo, De Bourgondiërs maar eens op na.

    Like

Plaats een reactie